Jaanus Siim

82803303 1213519829038641 397187172395909120 n

 Sündisin 20. aprillil 1967. aastal Viljandimaal
 Tõsiselt ja süvitsi tegelen fotograafiaga alates 1999. aastast. Olen jäädvustanud inimeste elu ja tegevust nii nende õnnes kui kurbuses. Rännanud ateljeega mööda lasteaedasid ja koole. Aidanud toimetada kohaliku omavalitsuse ajalehte ja varustanud seda fotodega. Matkanud ja pildistanud looduses igal aastaajal ja iga ilmaga. 
1999. aastast alates olen Suure-Jaani Muusikafestivali ametlik fotograaf. Mulle on hingelähedane muusikute portreteerimine. Minu jaoks on inimese pildistamine huvitav just nimelt tema loomulikus keskkonnas. Väga põnev on ka inimeste pildistamine tänaval, linnamaastiku taustal. Tänavafotograafias on minu eelistuses just vanemad, arhailisemad, räämas ja lagunenud linnaosad ning tööstusmaastikud. Samuti uhkeldava rikkuse ja karjuva vaesuse kontrastid. Aga igasse kaadrisse tahaks ikkagi leida ka inimese.
 Olen töötanud erinevates valdkondades – traktoristina, elektroonikuna, müügimehena, pedagoogina, fotograafina ja isegi ajakirjanikuna. Täna toob mulle leiva lauale teritaja amet puidutööstuses. Vabakutselise fotograafina täidan erinevaid tellimusi ja viin läbi fotokoolitusi. Olen Narva fotoklubi liige.
Minu esimene fotonäitus toimus aastal 2000. Igal järgneval aastal on olnud vähemalt üks näitus, kus väljas eelmisel festivalil tehtud fotod. Lisaks on muusikafestivali fotod olnud Rakveres, Tallinnas, Tartus, Narvas, Paistus, Karksi-Nuias, Toris, Võhmas, Kõpus, Peterburis Venemaal, Wroclawis Poolas, Jokioise vallas Soomes, Ukrainas ja Valgevenes. Tunnustust on tulnud nii Eesti sisestelt fotokonkurssidelt kui ka Venemaalt.
 
©2021 AutoriFoto. Kõik õigused kaitstud. Loodud Alex